18. 7. 2017

SEZÓNA 2017/2018 - MUŽI - III. A

AJAX 2016

Opět tři body!

Jako první ohrozili branku v tomto utkání, které téměř celé pršelo, hosté už ve 3. minutě, ale míč skončil v náruči náhradního brankáře Kamila Urbana. Ve 4. minutě Tomáš Hříbek poprvé ohrozil střelou z leva brankáře hostí, který ji vyrazil a při dorážce putoval míč mimo kolem tyče zásluhou Leoše Zoubka. S další střelou ze středu hřiště v 11. minutě si domácí gólman opět, sice nadvakrát, poradil. Ve 13. min na druhou stranu pálil Lukáš Kuřák, opět pouze do brankáře. Ještě v téže minutě se ale měnilo v náš prospěch skóre zásluhou Sebastiána Wilda, který obešel obránce a přízemní střelou k tyči nedal gólmanu šanci – 1:0. Ve 22. min z 30 m pálil Lukáš Kuřák těsně mimo pravého horního rohu. Ve 30. minutě Přema Hauerland z otočky po zemi vystřelil k pravé tyči, míč vyrazil brankář na roh. Za další 4 minuty centroval Lukáš Kuřák do vápna na Sebastiána, který na míč však nedosáhl. Ve 37. se už dnes po druhé prosadil Sebastián po přihrávce z pravé strany od Přemy, když míč z rohu 16 -ctky poslal po zemi k levé tyči – 2:0. Ten samý hráč odmítl v 41. minutě hatrick, když střelou ve vápně našel pouze náruč brankáře.

Ve druhé půli hosté vstřelili už ve 48. minutě kontaktní branku, když hlavou ve vápně míč zapadl k levé tyči – stav 2:1. Hosté byli při chuti a za tři minuty míč po střele skončil těsně na břevnem. V 55. minutě zatáhl míč po levé straně Tomáš Hříbek a těsně před brankovou čarou u rohu centroval a za překvapení gólmana míč skončil v jeho síti – 3:1. V 56. po centru od Přemy Leoš střelou z malého vápna trefil pouze gólmana. V 61. ale hosté opět snižují střelou podél našeho gólmana z pravé strany – 3:2. Další dva pokusy hostů vyřešil brankář, a tak se skóre neměnilo. V 65. a 73. pro změnu branku hostí ohrozil Tomáš Hříbek, ale brankář byl pozorný. Na hřišti se přitvrdilo, hosté se snažili o vyrovnání, bylo z toho pár neodpískaných hrubých zákroků na obou stranách a jen jedna žlutá karta pro Lukáše Kuřáka. Jakub Šenkeřík v 82. minutě z 30 m vystřelil, ale jeho střela byla tečována na roh. Z následného protiútoku hosté svou dobrou šanci zahazují. Do konce utkání však hosté se jen brání a naše šance zůstaly nevyužity – konečný stav 3:2!.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do utkání jsme vstoupili nejlíp, jak jen šlo, protože hned z první šance v první minutě Sebastián Wild po centru od Tomáše Hříbka z leva na malé vápno míč poslal za domácího gólmana - stav 0:1. Šok pro domácí a to musel ještě vystřídat brankář, který se při zákroku zranil. Hra se přelévala z šestnáctky na šestnáctku, domácí se snažili o vyrovnání pro ně nepříznivého stavu. Ve 13. minutě po faulu kopal z 25 m.  Lukáš Kuřák ale těsně nad bránu. V 19. minutě Sebastián Wild střelou po zemi nepřekonal náhradního gólmana. O dvě minuty později Jakub Šenkeřík po sólu z obrany ránu přestřelil. Domácí opět musejí střídat pro zranění hráče. Skóre se měnilo v 25. min. kdy Jakub Šenkeřík poslal do uličky míč na Tomáše Hříbka, který z hranice šestnáctky střelou po zemi překonává brankáře – stav 0:2. Domácí na stav utkání odpověděli v 29. min. když Jiří Zábojník z levého rohu šestnáctky střelou po zemi prostřeli našeho gólmana – stav 1:2. Do poločasu si domácí vytvořili několik slibných šancí, které ale brankou neskončili.

Domácí se snažili o vyrovnání, ve 47. minutě měli 2 rohové kopy, které jsme ubránili. V 50. minutě jsme domácí obranu přečíslili 2 na 1, ale míč po přihrávce od Béďi Čermáka  na Seboše Wilda skončil těsně mimo pravé tyče. V 52. min. nebyl uznán gól domácích pro faul. V 55. měli domácí několik šancí, ale branka z toho nebyla. V 70. po rohu domácích míč končí nad brankou. Jakub Tůma náš tým podržel v 71. a 76. minutě, když zneškodnil šance domácích. V81. min. Tomáš Hříbek z otočky v levém rohu 16 –ctky pálil těsně mimo.  V 84. Tomáš Chylík hlavou našel pouze domácího brankáře. V 90. minutě měli domácí roh, který Jakub vyrazil mimo tyče. V 91. minutě měl poslední šanci utkání Tomáš Hříbek, jeho střelu brankář vyrazil nad bránu.

Náš tým zaslouží pochvalu za bojovnost, všichni se snažili o co nejlepší výsledek, což se povedlo. Dle našeho statisty jsme Hrádek porazili v mistrovském utkání po 18ti letech.

3. kolo 20.8.2017 od 16:30

První body!

Ajax - Křepice 3:0 (2:0)

Pro soupeře je výsledek utkání ještě přijatelný, protože jsme nedokázali proměnit více brankových příležitostí. Ale co se počítá jsou body!

K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 27.8.2017 od 10:15 hodin do Únanova.

Dyje - Ajax 3:1 (2:0)

V prvním utkání na půdě v Suchohrdlech jsme na body nedosáhly. Soupeř byl od začátku aktivnější a otevřel skóre utkání již v desáté minutě. Vytvářel si více brankových šancí, ale využil až tu ve 32. minutě z mého pohledu ofsajdovou - stav 2:0. postupem času jsme hru v poli vyrovnávali, ale v první půli se stav utkání nezměnil. V druhé půli se ovšem opět prosadili domácí a zvýšili na 3:0. Za pět minut vykřesal šanci na dobrý výsledek T. Hříbek, který překonal  domácího brankáře 3:1. Celý druhy poločas jsme měli herně navrch, ale nedokázali jsme střelit další branky a tak body zůstali "doma".

Příprava na podzim 2017

Před začátkem nové sezóny přišli do týmu : Bedřich Čermák, Martin Směták, Přemysl Hauerland a po roční pauze i Tomáš Chylík.

Odešli: Zdeněk Hříbek do SC LAA, skončil Miroslav Zálešák, Dominik Chu Huu, a dlouhodobě zraněný je Patrik Sokol.

SK AJAX - VIŠŇOVÉ  1:5(1:2)

První přípravné utkání s celkem Višňové, která bude od podzimu hrát okresní přebor, nám moc nevyšlo. Na vedoucí branku aktivně hrajících hostů ještě v prvním poločase odpověděl Tomáš Hříbek, ale do šaten si nesli jednobrankový náskok hosté. Ve druhém poločase si více šancí vytvořili hosté, ale skóre se měnilo až od 70. minuty, když do té doby jsme se snažili o vyrovnání, ale hosté z brejků nás trestali až na konečné skóre 1:5.