VÝSLEDKY

18. 7. 2017

SEZÓNA 2017/2018 - MUŽI - III. A

AJAX 2016

Děkujeme našim fanouškům za podporu na domácím hřišti, ale i  na hřištích našich soupeřů!

Poslední zápas podzimu bez bodů

Po celý zápas jsme tahali za kratší konec a soupeř po zásluze vyhrál a přeskočil nás v tabulce. Po delší pauze vinou zranění to zkusil Kuba Šenkeřík, ale víc jak na 40 minut to prostě nešlo. V zimní přestávce se doufám dáme do pořádku a budeme víc využívat možnosti střídat. Poslední zápasy jsme ve víc jak 13 -ti na zápas nebyli, ale o to víc bojovali, někdy to vyšlo a jindy prostě ne.

V Mramoticích nám to nejde!

Skvělý závěr

Jako první se v tomto utkání prosadili hosté a v osmé minutě otevřeli skóre po pěkné kombinaci – 0:1. Na odpověď jsme čekali do 23. minuty a míč za záda hostujícího brankáře uklidil Mira Budiač – 1:1. Už ale za pět minut vyrobil hrubku Lukáš Kuřák, kdy jeho malou domů vystihl soupeř a kličkou překonal i našeho gólmana – 1:2. V 36. min. hosté centrovali do našeho vápna a po nedorozumění si míč srazil do vlastní sítě Štepán škrabal – 1:3. Do půlky se ještě po chybě tentokrát hostujícího obránce prosadil střelou po zemi ve 40. min. Tomáš Hříbek stav 2:3.

Po půlce se už ve 48. minutě opět prosazují hosté – 2:4. Hosté si poté vypracovali postupně 5 vyložených šancí, ale pro ně bez gólového efektu. V závěru utkání jsme se snažili o zkorigování výsledku a v 89. min. po ruce hostů ve velkém vápně kopal pokutový kop Mira Budiač a ten proměnil! – 3:4. To ještě nebylo vše a po hře vabank v nastavení zahrával po faulu Mira Budiač trestný kop z 23 m, gólman míč jen vyrazil před Lukáše Kuřáka, který pohotově dorazil na konečných 4:4! Hoši děkujem! řvali diváci!

Další tři body z venku

Do prvního poločasu, který domácí odehráli celý v deseti hráčích z důvodu souběžně hraném utkání jejich rezervy, jsme vstoupili aktivně a největší šance ke skórování měl Tomáš Hříbek v 7 a 14. minutě, ale domácí brankář obě chytil. Další šance v 26. skončila po střele stejného hráče na vzdálenější tyči! V 37. minutě po centru z levé strany míč dopravil do domácí brány Bedřich Čermák, sudí branku nejdřív uznal, ale po tlaku domácích ji poté odvolal pro údajné ruce našeho hráče.

Ve druhé půli se počet hráčů i hra vyrovnala, ale více gólovek jsme si vytvářeli my a po rohu v 64. minutě padla jediná branka utkání, když odražený míč brankářem do brány umístěnou technickou střelou uklidil Mira Budiač 0:1. Další šance si vytvořili ještě Bedřich, Tomáš Hříbek a Leoš Zoubek, ale všechny zůstaly neproměněny. Domácí ještě v 89. minutě mohli vyrovnat po centru zprava, ale míč z malého vápna nedokázali poslat mezi tyče.

Soupeř na nás od začátku utkání vletěl a byl aktivnější než my. Po několika dobrých šancí jim vyšla ta v 7 . minutě, když po střele z levé strany náš brankář míč vyrazil pouze  do břevna a z následné dorážky k levé tyči hosté otevřeli skóre utkání 0:1. Další šanci ke skórování měli také ve 13. minutě, kdy po chybě našeho stopera přestřelili z šestnáctky naši bránu. O tři minuty meli hosté opět dvě dobré šance ke vstřelení gólu, ale obě skončili mino naši bránu.  Ve 22. minutě udělal hostující brankář hrubku, když při odkopu od brány našel pouze našeho  Miru Budiače, který střelou po zemi z 25 m chytře uklidil míč do sítě, stav 1:1. Od té doby se hra začala vyrovnávat. Hosté ve 24. minutě trefili pouze tyč po střele z prava a za další minutu Jakub Tůma vyráží reflexně hlavičku hostujícího hráče z malého vápna. Ve 34. minutě našel Mira Budiač na penaltě postaveného Bedřich Čermáka, který plackou usměrnil míč za hostujícího gólmana a stav je 2:1. Do poločasu se už stav nezměnil.
V 53. minutě Bedřich zkusil přelobovat brankáře hostí, ten se ale překvapit nedal. O minutu později na druhé straně náš brankář chytá míč těsně před hlavičkujícím hráčem hostů. V 55. minutě po pasu od Tomáše Hříbka na šestnáctku střílí nad bránu Martin Směták. Další střelu na branku hostí vyslal v 61. minutě opět Bedřich po zemi , ale také neúspěšně. v 77. Martin Směták z rohu šestnáctky střílí těsně vedle pravé tyče. Stejný hráč o šest minut později uniká od půlky do šestnácky, kde jeho střelu zblokoval obránce a míč končí mimo bránu. V 85. minutě hosté střílí z 18ti m těsně nad bránu - to byla velká šance. Poslední velkou šenci měl v 88. minutě Leoš Zoubek, když byl sám proti brankáři, ale trefil pouze jeho nohy. Konečný stav 2:1.
Ve vyrovnaném utkání jsme tentokrát byli šťastnější my a tři důležité body zůstali doma. Naši borci zaslouží za bojovnost velkou pochvalu, protože hráli jako tým.

V deseti s prvním smírně

Toto utkání začalo lépe pro hosty, když v 6. minutě zachyboval náš stopér J. Šenkeřík a útočník hostů šel sám na našeho golmana a přízemní střelou k tyči otevřel skóre utkání na 0:1. Naši borci se však z tohoto gólu nesložili, ale naopak převzali iniciativu a soupeře, který je na prvním místě tabulky začali přehrávat. Naše snaha přinesla ovoce v 13. mnutě zápasu, kdy po faulu na T. Hříbka na polovině hřistě centroval Š. Škrabal před bránu soupeře, kde na tento centr nedosáhl S. Wild, ale P. Hauerland se pokusil skórovat, kdy odražený míč od soupeře se dostal zpět k S. Wildovi a ten střelou vyrovnal na 1:1. Soupeř se z tohoto gólu nevzpamatoval a naši hráči stále drželi iniciativu, což se jim vyplatilo v 16. minutě utkání, kdy T. Hříbek centrem našel nabíhajícího S. Wilda, který udělal kličku obránci i golmanovi a střelou do odkryté brány strhl vedení na stranu domácích 2:1. Naši byli při chuti, ale hosté byli zaskočeni, což se projevilo nejdříve zákeřným faulem ze zadu bez balónu na T. Hříbka, kdy sudí Peřinka tento faul ani nezapískal. Další takový faul přišel ve 20. minutě, kdy byl faulován J. Šenkeřík, opět ze zadu a po odehraném míči. Za tento faul už sudí udělil hostům žlutou kartu. Ve 25. minutě předvedl pěknou akci L. Kuřák, kdy střela šla vedle, ale došlo zde k potyčce mezi soupeřem a S. Wildem, který dostal ihned červenou a soupeř pouze žlutou, kdy tento výrok sudího nelze ani komentovat, protože uvedl, že nic neviděl a v zápise je uvedeno, že další hráč soupeře dostal žlutou kartu až v 35. minutě zápasu. I přes toto citelné vyloučení našeho hráče se naši nevzdali a snažili se vstřelit další gól ( T. Hříbek, P. Hauerland, L. Kuřák), i když soupeř byl na koni. Do velké šance se dostal L. Zoubek, který překonal dva obránce soupeře, ale místo střelby na bránu volil nepřesnou přihrávku. Do další největší šance se dostal v 31. minutě L. Kuřák, když po centru P. Hauerlanda pálil z první a trefil břevno. V 32. minutě zahrávali hosté roh, kdy tento kopnutý roh náš golman J. Tůma bezpečně chytl, ale hosté ho faulovali a míč skončil v síti, sudí však pro faul gól neuznal a M. Budiač dostal žlutou kartu za řeči. Do poločasu se hosté snažili o vyrovnání, ale naši hráči jim nic nedovolili. Ve 40. minutě hráč hostů, který obdržel žlutou kartu již ve 22. minutě opět fauluje J. Šenkeříka, ale sudí Peřinka nesmyslně uděluje žlutou kartu jinému hráči soupeře, kdy tento by po druhé žluté musel opustit hřiště. V 46. minutě se nám zranil J. Šenkeřík, který šel do šprajcu a utkání nedohrál, místo něj nastoupil B. Čermák. Do konce prvního poločasu se skóre již nezměnilo a naši borci odcházeli do kabin za stavu 2:1.

Od začátku druhého poločasu měl převahu soupeř, který se snažil využít toho, že hrál proti desíti. To se mu povedlo po akci z 53. minuty, kdy prošli naší obranou a i přes snahu zabránit gólu na brankové čáře vyrovnal na 2:2. Hosté zkusili svůj tlak vystupňovat, kdy měli další dvě velké příležitosti, nejprve v 58. minutě, kdy J. Tůma vyrazil centr soupeře a ten z dorážky trefuje břevno a dále v 63. minutě, kdy opět J. Tůma vyrazil střelů hostů a ti z odrazu netrefují prázdnou bránu. V 67. minutě vystřídal dobře hrajícího M. Budiače M. Směták a trenéři na hrot vystrčili po celý zápas aktivně hrajícího T. Hříbka, který byl v tomto utkání nejvíce faulovaným hráčem. Naši se nevzdali a po soupeřově nemohoucnosti střelit gól se pokoušeli strhnout vítězství na naší stranu brejky, kdy se nám to však do konce utkání nepodařilo a soupeři také ne a tak naší borci uhráli v deseti perfektní výsledek 2:2, kdy ještě měli po náročné sobotě, kdy byly u nás v obci Hody.

Po zápase se k této situaci vyjádřil i nejspíše jeden z funkcionářů Přímětic, který uvedl, že počítali, že nás přehrajou, když zde byly Hody.

Nejčerstvější zprávy z messengru ke zranění J. Šenkeříka jsou takové, že má prasklý stehení sval, dostal fofrklacky a doba léčby byla stanovena na 3 až 6 týdnů. Po přečtení lékařské zprávy vedením fotbalového klubu, Vám fanouškům tento verdikt vedení SK AJAX DYJÁKOVICE potvrdí nebo vyvrátí.

Lukášův hattrick a tři body v nastavení

Ve 2. minutě Michal Vašků ve velké šanci v malém vápně po odraženém míči trefuje jen gólmana. Na druhé straně po chybě brankáře také domácí šanci nevyužili. V 9. min domácí zahrávali trestný kop z 22 m a míč byl srážen mimo naši branku. V 17.minutě z levé strany Štěpán přízemní střelou křižně podél gólmana otvírá skóre dnešního zápasu 0:1. Ve 22. minutě Lukáš po narážečce trefuje jen nohy domácího brankáře. Ve 26. minutě Tomáš Hříbek z malého vápna po chybě domácí obrany nastřeluje jen břevno branky! V 31. minutě Tomáš Hříbek z levé strany trefuje tyč! Z následného rohu Tomáš dává hlavou nad bránu. Do půlky se však skóre i přes naši převahu nezměnilo.

Po pauze jsme na domácí vlétly se snahou náskok navýšit, což se nám díky Lukášovi v 50. a Mirovi Budiačovi v 65. min ze standardní situace, poté opět díky Lukášovi až na stav 1:4. Mira ještě z trestného kopu trefuje jen tyč domácí brány. Poté jsme ovšem polevili a domácí toho v rozmezí pěti minut snížili na 3:4, a co víc v poslední minutě srovnali na 4:4. Než jsme si zanadávali, jak se dá zahodit vyhraný zápas, se v nastavení potřetí trefil Lukáš po pase středem hřiště a střelou podél brankáře stanovil konečný stav 4:5.

Opět tři body!

Jako první ohrozili branku v tomto utkání, které téměř celé pršelo, hosté už ve 3. minutě, ale míč skončil v náruči náhradního brankáře Kamila Urbana. Ve 4. minutě Tomáš Hříbek poprvé ohrozil střelou z leva brankáře hostí, který ji vyrazil a při dorážce putoval míč mimo kolem tyče zásluhou Leoše Zoubka. S další střelou ze středu hřiště v 11. minutě si domácí gólman opět, sice nadvakrát, poradil. Ve 13. min na druhou stranu pálil Lukáš Kuřák, opět pouze do brankáře. Ještě v téže minutě se ale měnilo v náš prospěch skóre zásluhou Sebastiána Wilda, který obešel obránce a přízemní střelou k tyči nedal gólmanu šanci – 1:0. Ve 22. min z 30 m pálil Lukáš Kuřák těsně mimo pravého horního rohu. Ve 30. minutě Přema Hauerland z otočky po zemi vystřelil k pravé tyči, míč vyrazil brankář na roh. Za další 4 minuty centroval Lukáš Kuřák do vápna na Sebastiána, který na míč však nedosáhl. Ve 37. se už dnes po druhé prosadil Sebastián po přihrávce z pravé strany od Přemy, když míč z rohu 16 -ctky poslal po zemi k levé tyči – 2:0. Ten samý hráč odmítl v 41. minutě hatrick, když střelou ve vápně našel pouze náruč brankáře.

Ve druhé půli hosté vstřelili už ve 48. minutě kontaktní branku, když hlavou ve vápně míč zapadl k levé tyči – stav 2:1. Hosté byli při chuti a za tři minuty míč po střele skončil těsně na břevnem. V 55. minutě zatáhl míč po levé straně Tomáš Hříbek a těsně před brankovou čarou u rohu centroval a za překvapení gólmana míč skončil v jeho síti – 3:1. V 56. po centru od Přemy Leoš střelou z malého vápna trefil pouze gólmana. V 61. ale hosté opět snižují střelou podél našeho gólmana z pravé strany – 3:2. Další dva pokusy hostů vyřešil brankář, a tak se skóre neměnilo. V 65. a 73. pro změnu branku hostí ohrozil Tomáš Hříbek, ale brankář byl pozorný. Na hřišti se přitvrdilo, hosté se snažili o vyrovnání, bylo z toho pár neodpískaných hrubých zákroků na obou stranách a jen jedna žlutá karta pro Lukáše Kuřáka. Jakub Šenkeřík v 82. minutě z 30 m vystřelil, ale jeho střela byla tečována na roh. Z následného protiútoku hosté svou dobrou šanci zahazují. Do konce utkání však hosté se jen brání a naše šance zůstaly nevyužity – konečný stav 3:2!.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do utkání jsme vstoupili nejlíp, jak jen šlo, protože hned z první šance v první minutě Sebastián Wild po centru od Tomáše Hříbka z leva na malé vápno míč poslal za domácího gólmana - stav 0:1. Šok pro domácí a to musel ještě vystřídat brankář, který se při zákroku zranil. Hra se přelévala z šestnáctky na šestnáctku, domácí se snažili o vyrovnání pro ně nepříznivého stavu. Ve 13. minutě po faulu kopal z 25 m.  Lukáš Kuřák ale těsně nad bránu. V 19. minutě Sebastián Wild střelou po zemi nepřekonal náhradního gólmana. O dvě minuty později Jakub Šenkeřík po sólu z obrany ránu přestřelil. Domácí opět musejí střídat pro zranění hráče. Skóre se měnilo v 25. min. kdy Jakub Šenkeřík poslal do uličky míč na Tomáše Hříbka, který z hranice šestnáctky střelou po zemi překonává brankáře – stav 0:2. Domácí na stav utkání odpověděli v 29. min. když Jiří Zábojník z levého rohu šestnáctky střelou po zemi prostřeli našeho gólmana – stav 1:2. Do poločasu si domácí vytvořili několik slibných šancí, které ale brankou neskončili.

Domácí se snažili o vyrovnání, ve 47. minutě měli 2 rohové kopy, které jsme ubránili. V 50. minutě jsme domácí obranu přečíslili 2 na 1, ale míč po přihrávce od Béďi Čermáka  na Seboše Wilda skončil těsně mimo pravé tyče. V 52. min. nebyl uznán gól domácích pro faul. V 55. měli domácí několik šancí, ale branka z toho nebyla. V 70. po rohu domácích míč končí nad brankou. Jakub Tůma náš tým podržel v 71. a 76. minutě, když zneškodnil šance domácích. V81. min. Tomáš Hříbek z otočky v levém rohu 16 –ctky pálil těsně mimo.  V 84. Tomáš Chylík hlavou našel pouze domácího brankáře. V 90. minutě měli domácí roh, který Jakub vyrazil mimo tyče. V 91. minutě měl poslední šanci utkání Tomáš Hříbek, jeho střelu brankář vyrazil nad bránu.

Náš tým zaslouží pochvalu za bojovnost, všichni se snažili o co nejlepší výsledek, což se povedlo. Dle našeho statisty jsme Hrádek porazili v mistrovském utkání po 18ti letech.

3. kolo 20.8.2017 od 16:30

První body!

Ajax - Křepice 3:0 (2:0)

Pro soupeře je výsledek utkání ještě přijatelný, protože jsme nedokázali proměnit více brankových příležitostí. Ale co se počítá jsou body!

K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 27.8.2017 od 10:15 hodin do Únanova.

Dyje - Ajax 3:1 (2:0)

V prvním utkání na půdě v Suchohrdlech jsme na body nedosáhly. Soupeř byl od začátku aktivnější a otevřel skóre utkání již v desáté minutě. Vytvářel si více brankových šancí, ale využil až tu ve 32. minutě z mého pohledu ofsajdovou - stav 2:0. postupem času jsme hru v poli vyrovnávali, ale v první půli se stav utkání nezměnil. V druhé půli se ovšem opět prosadili domácí a zvýšili na 3:0. Za pět minut vykřesal šanci na dobrý výsledek T. Hříbek, který překonal  domácího brankáře 3:1. Celý druhy poločas jsme měli herně navrch, ale nedokázali jsme střelit další branky a tak body zůstali "doma".

Příprava na podzim 2017

Před začátkem nové sezóny přišli do týmu : Bedřich Čermák, Martin Směták, Přemysl Hauerland a po roční pauze i Tomáš Chylík.

Odešli: Zdeněk Hříbek do SC LAA, skončil Miroslav Zálešák, Dominik Chu Huu, a dlouhodobě zraněný je Patrik Sokol.

SK AJAX - VIŠŇOVÉ  1:5(1:2)

První přípravné utkání s celkem Višňové, která bude od podzimu hrát okresní přebor, nám moc nevyšlo. Na vedoucí branku aktivně hrajících hostů ještě v prvním poločase odpověděl Tomáš Hříbek, ale do šaten si nesli jednobrankový náskok hosté. Ve druhém poločase si více šancí vytvořili hosté, ale skóre se měnilo až od 70. minuty, když do té doby jsme se snažili o vyrovnání, ale hosté z brejků nás trestali až na konečné skóre 1:5.